Мы еще работаем над изменением дизайна этой страницы.
Очень скоро Вам будет намного удобнее на Address!

Обязательна ли оценка недвижимости? (Постановление КМУ №1103 от 26.10.11 г.)

Уважаемые сообщники! Недавно, в нашем разделе "Блоги" появился "настороженный" пост о пресловутом Постановлении КМУ №1103
А ведь, действительно, вопрос Генриха абсолютно правомерен: что скрывается за этим постановлением? Как изменятся правила работы на рынке недвижимости? И что будет дальше?
Что Вы об этом думаете? 

Категории: Оценка недвижимости Состояние рынка продажи Тенденции
Регион:
Статус: Закрыт
Размещено 29 ноября 2011 Просмотров: 7781
Надежда Надежда
1 балл

Лучший совет

З 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.172.4. ст.172 якого під час проведення операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до органу державної податкової служби за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку.

Проте до 01.11.2011 року ця норма фактично не діяла, оскільки п.172.11. цієї ж статті встановлено, що порядок визначення оціночної вартості нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва, що продаються (обмінюються), визначається Кабінетом Міністрів України.

01.11.2011 року набрала чинності Постанова КМУ від 26.10.2011 р. N 1103 «Деякі питання визначення оціночної вартості нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва, що продаються (обмінюються)», якою було затверджено Тимчасовий порядок визначення оціночної вартості нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва, що продаються (обмінюються), що додається. Цей Порядок визначає механізм визначення оціночної вартості нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва, що використовується для обчислення доходу від продажу (обміну) об'єкта нерухомості та іншого доходу платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження об'єкта нерухомості, крім випадків його успадкування та дарування.

Даний порядок затверджено на період до законодавчого врегулювання питання щодо визначення органу, уповноваженого проводити оцінку нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва, дохід від продажу (обміну) яких оподатковується згідно із п.172.11 ст.172 Податкового кодексу.

Оскільки дохід від продажу нерухомості оподатковується лише за умови продажу платником податку протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, або за умови перебування такого майна у власності платника податку менше  трьох років, з 01 листопада 2011 року нотаріус може посвідчувати договори щодо проведення таких операцій лише за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна.

Враховуючи те, що спеціальний орган, що уповноважений проводити оцінку нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва, законодавчо ще не визначений, то на даний період здійснювати оцінку нерухомого майна має право будь-який суб?єкт господарювання, що має відповідний сертифікат.

Таким чином, оціночна вартість нерухомого майна обов?язкова лише в тому випадку, коли таке майно оподатковується відповідно до норм Податкового кодексу (ст.172).

Для посвідчення ж операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості, що знаходяться у власності продавця понад три роки і за умови, що продавець здійснює продаж перший раз в поточному календарному році, нотаріусу оцінка майна не потрібна.

Евгения Котяш Евгения Котяш
4 баллов
Остальные советы (1)

З 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.172.4. ст.172 якого під час проведення операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до органу державної податкової служби за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку.

Проте до 01.11.2011 року ця норма фактично не діяла, оскільки п.172.11. цієї ж статті встановлено, що порядок визначення оціночної вартості нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва, що продаються (обмінюються), визначається Кабінетом Міністрів України.

01.11.2011 року набрала чинності Постанова КМУ від 26.10.2011 р. N 1103 «Деякі питання визначення оціночної вартості нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва, що продаються (обмінюються)», якою було затверджено Тимчасовий порядок визначення оціночної вартості нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва, що продаються (обмінюються), що додається. Цей Порядок визначає механізм визначення оціночної вартості нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва, що використовується для обчислення доходу від продажу (обміну) об'єкта нерухомості та іншого доходу платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження об'єкта нерухомості, крім випадків його успадкування та дарування.

Даний порядок затверджено на період до законодавчого врегулювання питання щодо визначення органу, уповноваженого проводити оцінку нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва, дохід від продажу (обміну) яких оподатковується згідно із п.172.11 ст.172 Податкового кодексу.

Оскільки дохід від продажу нерухомості оподатковується лише за умови продажу платником податку протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, або за умови перебування такого майна у власності платника податку менше  трьох років, з 01 листопада 2011 року нотаріус може посвідчувати договори щодо проведення таких операцій лише за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна.

Враховуючи те, що спеціальний орган, що уповноважений проводити оцінку нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва, законодавчо ще не визначений, то на даний період здійснювати оцінку нерухомого майна має право будь-який суб?єкт господарювання, що має відповідний сертифікат.

Таким чином, оціночна вартість нерухомого майна обов?язкова лише в тому випадку, коли таке майно оподатковується відповідно до норм Податкового кодексу (ст.172).

Для посвідчення ж операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості, що знаходяться у власності продавця понад три роки і за умови, що продавець здійснює продаж перший раз в поточному календарному році, нотаріусу оцінка майна не потрібна.

Евгения Котяш Евгения Котяш 30.11.2011
4 балла


Вопрос закрыт, добавление советов прекращено
Популярное
Надежный банк для покупки квартиры в кредит
Процесс покупки, Инвестирование, Процесс получения кредита, Банки, Оценка недвижимости
13 февраля 2018, 15:36 , комментариев: 11
ЖК "Новопечерська Вежа", ул. Киквидзе, 41-43
Процесс покупки, Инвестирование, Покупка первички, Состояние рынка продажи, Тенденции
22 ноября 2017, 16:33 , комментариев: 10
Когда делать первый ремонт после строительства дома?
Тенденции, Перепланировка и ремонт, Материалы, Новострои \ Здания
13 января 2017, 11:40 , комментариев: 10
Покупка квартиры в Гатном под Киевом.
Киевская область. Процесс покупки, Инвестирование, Покупка первички, Переезд, Школы, Экология, Мебель, Перепланировка и ремонт, Материалы, Отзывы о застройщиках, Новострои \ Здания
20 апреля 2017, 16:58 , комментариев: 252
Світло-Парк. Цікавий ЖК, хоч місце наразі і не найкраще.
Киев. Новострои \ Здания
24 апреля 2020, 19:50 , комментариев: 62
Как Вам Совские Пруды?
Киев. Новострои \ Здания
12 марта 2015, 20:38 , комментариев: 56
Хитрые тайны нехитрого задатка
Киев. Процесс покупки, Оформление сделки, Когда продавать, Процесс продажи
29 июня 2011, 19:27 , комментариев: 14
5 полезных советов по ипотечному кредитованию
Процесс покупки, Ставки и платежи, Процесс получения кредита, Банки, Другое
30 октября 2014, 13:39 , комментариев: 5
Компактный домик для дачи площадью всего 13,9 кв. метров
Тенденции
11 марта 2016, 15:22 , комментариев: 5